середа, 11 січня 2017 р.




ТРИ ЗАПОВІДІ ВЧИТЕЛЯ

Що перша заповідь учителя – любити!
Це, перш за все, життя,
Бо в ньому жити:
Посіяти, плекати і радіти;
І знати, що добро росте,
Що вклав ти частку серця
В це створіння
І мудрість й душу,
Тільки май терпіння,
Бо довго проростає те зерно,
Воно ж бо вічне,
В терніях воно.
А друга заповідь учителя – любити!
З натхненням діяти, творити,
Шукати і знаходить сходи,
І підійматись до зірок,
А кожним кроком є урок.
Ще й третя заповідь учителя – любити!
З своєю совістю дружити,
Щоб час пройшов
Й лови себе на слові:
Дорога вчителя вся виткана з любові!

ЛЮДМИЛА ЯЦУРА

четвер, 24 листопада 2016 р.

Есе

Вважаючи, що кожна жива істота на Землі має право на існування, з повагою ставлячись до кожної рослини і тварини, почуваючи себе гостем, а не господарем в лісі, в полі і на луках, думаю, що найголовніше завдання вчителя біології – прививати учням любов до природи. Довести дітям, що все живе – прекрасне, в природі немає нічого непотрібного і зайвого. Навчити їх берегти, охороняти і примножувати все навколо. Тільки познайомившись ближче зі своїми близькими сусідами: травинкою чи комашкою, дитина по-справжньому зрозуміє і полюбить їх, а відтак не буде топтати і зривати без потреби. Для того, щоб любити живу природу, треба якомога більше про неї знати. На здоровя людини та її близьких дуже впливає її духовний світ: доброзичливість, взаєморозуміння, взаємоповага, милосердя – все це повернеться назад, посилившись у багато разів.  Учні повинні знати, що їм ростити і виховувати їхнє майбутнє, і якими будуть їхні діти: здоровими, розумними, щасливими – залежить від них. Все це в першу чергу намагаюсь виховувати і розвивати в собі. Бо тільки особистим прикладом можна чогось досягти.