субота, 19 листопада 2016 р.

Тема. Постембріональний розвиток людини.

Мета: розглянути головні етапи післяембріонального розвитку людини,
            дати коротку характеристику кожному з вікових періодів,
            довести перевагу природного вигодовування дитини.

Обладнання: таблиці, малюнки.

Тип уроку: комбінований, з елементами рольової гри.


Хід уроку.

І. Актуалізація опорних знань.
Бесіда за питаннями:
1) Довести значення ведення здорового способу життя вагітної жінки для народження здорової дитини.
2) Яка роль плаценти під час внутрішньоутробного розвитку людини?
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Вірш А.М’ястківського “Чекання дитини”
                       Чекали дитини сади нерозквітлі,
                       Пасіка, стежка і ліс,
                       Луги зачекались при світлі
                       Кохання, світання, беріз
                       Чекали під снігом волошки,
                       Чекали любистки села –
                       Чи з’явиться Котигорошко,
                       Чи, може, Оленка мала...
                       Чекали дві ляльки, три гномики,
                       Чекали родин і музик...
                       І от в пологовому домі –
                       Болючий і радісний крик!...

     Дитина народилася... Людина народилася! У старовину наші прабабці співали над колискою, дивлячись в ясні і чисті очі дитини: Бог тебе дав, Христос дарував... Народження немовляти – одне з найбільших чудес на землі, недаремно в народі кажуть: „ Тричі людина дивна буває: коли народиться, одружується і вмирає”.
     Як же народжується дитина?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Народження дитини. Розповідь з елементами бесіди.
„ Пологи з чоловіком? Чи можливо!”
Коротке обговорення.
    2. Чому народжуються близнята?
Однояйцеві та різнояйцеві близнята.

Мотивація навчальної діяльності.
Як нагодувати немовля?
     Здається, це діло нехитре. Але чи всі матері строгі при цьому до себе, уважні до власного здоров’я? Материнське молоко дуже «капризне». Процес  вигодовування груддю має не тільки біологічний смисл. Жінки, що самі не отримували грудного молока, як правило, володіють менш вираженим інстинктом материнства. Згадайте, жодна тварина на землі не годує своїх дитинчат молоком іншого біологічного виду. Отже, наше з вами завдання довести: Переваги годування груддю перед штучним.

 3. Учні роблять повідомлення.

Учні, відповідаючи на питання, роблять висновок:
- не треба витрачати час на добір та придбання дитячих сумішей,
- не потрібні додаткові фінансові витрати на дитяче харчування,
- їжа для малюка готова до споживання в будь-який момент і не потребує певних умов та часу для приготування чи підігрівання (температура грудного молока забезпечує найкращу його засвоюваність),
- мама має змогу більше відпочивати вдень і спати вночі,
- не обмежується можливість подорожувати з малюком.
     Учні виробляють з допомогою учителя „Золоті правила грудного годування”.
1. Перше прикладання до груді повинно відбуватися відразу після народження дитини.
2. Дуже важливе споживання молозива. Крапельки молозива здійснюють чудо.
3. Щоразу давати малюкові обидві груді.
4. Не зціжувати молоко – цей процес просто травмує молочну залозу.
5. Годувати малюка якомога частіше, тільки-но він зголодніє.
6. Годувати маля вночі.
7. Не вводити перший прикорм до появи першого зуба.
8. Відмовитися від використання соски та пустушки.
9. Під час годування подумки спілкуватися з малюком. Передавати їй всю любов і ніжність.
10. Уникати сварок і хвилювання перед годуванням і під час нього.
11. Не відлучати малюка примусово від груді. Раптове відлучення може призвести до стресу як мами так і малюка.
12. Пам’ятайте: не бійтеся зіпсувати фігуру чи  форму груді. Гляньте на рожеві щічки вашого малюка – адже вони того варті!

4. Характеристика грудного періоду. Розповідь учителя.

5. В дитинстві діти часто граються в „тата і мами” . Я вам теж
пропоную таку гру. Уявимо себе в ролі молодих батьків та матерів
Учні об’єднуються в групи та обговорюють ситуації:
          Для батьків.
1. Вчора ви привезли свою молоду дружину з родильного будинку. Які сприятливі умови ви їй створили?
2. Ваша дружина хоче вигодовувати вашого сина тільки природним способом. Яким чином ви сприятимете збільшенню у неї грудного молока.
3. Як ви вважаєте, чи треба вам брати участь у догляді, купанні новонародженої дитини, брати її на руки, розмовляти з нею, чи варто почекати, поки дитина підросте, а зараз хай нею займається мама?
     Для матерів.
1. Ви щойно повернулися додому з пологового будинку з маленькою дитиною. Як ви повинні доглядати за нею та слідкувати за собою, щоб обом бути здоровим?
2. Ви помітили, що у вас зменшується кількість грудного молока. Що ви будете робити?
3. Як ви сприятимете тому, щоб ваша новонароджена дитина якомога більше рухалася?

6. Характеристика ясельного, дошкільного та шкільного періоду.
ІУ. Закріплення вивченого матеріалу.
1. З чим пов’язаний початок пологів?
2. Яка різниця між однояйцевими та різнояйцевими близнятами?
3. Доведіть, що дитину необхідно годувати грудним молоком.
4. Чому хронологічний та біологічний вік людини можуть відрізнятися?
У. Домашнє завдання.
Вивчити §  підручника.



Немає коментарів:

Дописати коментар